Bumerang - Yazarkafe

Reklam

Online Ziyaretçi

48 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Yüzme Kursu Twitterda

skolyoz

Skolyoz düzelme ihtimali olan yani tedavi edilebilen bir hastalıktır. Özellikle düşük derecelerde ki eğriliklerde ve erken teşhis ile başlanan tedavilerde sağlanan başarılar umut vericidir. Yüzme, pilates ve fitness çalışmalarının gereken şekilde hazırlandığı ve uygulandığı takdirde bu hastalıkta etkili olduğu pek çok vaka da gözlemlenmiştir. Her hastalıkta olduğu gibi tamamen düzelme kişinin doktor takibi altında olması, derecesi ve doğru antrenman programına bağlı olarak kişiden kişiye fark gösterir.

Yüzme yapacak kişinin antrenör tarafından değerlendirilmesi, duruşun değerlendirilmesi ve antrenör eşliğinde yüzme yapılır. Hangi omuzun yukarıda hangi omuzun aşağıda olduğuna bakılır. Tek taraf veya çift taraf eğrilik antrenman da fark yaratır. Yüzme de kullanılacak sitiller düşük tarafta ki omuz için güçlü uzanmalarla serbest stil tek kol çalışması, yüksekte olan omuzun kolu için tek kol sırt üstü çalışma ile planlanmalıdır. Öğrencinin yaşı, derecesi, spor yapma kapasitesi hazırlanacak antrenmana yön verir.

Barfiks çalışmalarında ki düşük omuza uygulanan uzanma ve germe, yüzme de serbest stilde tek kol çalışması olarak yansır. Yüksekte kalan tarafın sırt üstü kol çalışması ile antrene edilmesi mantığı, dışa çıkık kürek kemiğinin içeriye, sırta doğru itilmesi mantığından hareketlidir. Bu çalışma kifoz dada uygulanabilir.

Sadece yüzme, her derece de (10 dereceden 40 dereceye kadar uygulanmakta) başarılı olamayabilir. Yüzmenin yanında pilates ve uzman eğitmen kontrolünde hazırlanan Fitness programları da sırt ve göğüs kaslarının gelişimi ile omurgaya destek verir.

Düzenli antrenman yapan öğrencinin antrenmanla paralel, gereken kassal gelişim için doğru beslenme sistemine de ihtiyacı vardır. Bir spor ve beslenme uzmanından alacağı yardımla(diyetisyenler bu konuda antrenman bilgisi olan ve sporcuyla çalışmış uzmanlardan seçilmelidir) doğru beslenme ile ilgili de destek almalıdır. Spor ve beslenme uzmanlarının bu konuda ki en büyük artısı, antrenman bilimine vakıf olmaları ve yapılan antrenman yöntemine uygun ihtiyaç tespitinde bulunabilmeleridir. ..

Skolyoz omurga eğriliği her 10 kız çocuğundan birinde veya her 20 erkek çocuğundan ikisinde, fark etmeksizin bununla doğan veya sonradan olan yüzlerce kişinin kaderi...

Çocuğunuzu şekilde ki gibi eğin, arkasına geçip sırtına bakın, bir tarafın diğerinden yüksek te olup olmadığına dikkat edin. Yükseklik resimde ki kadar bariz olmayada bilir. Ön tarafından bakıldığında her iki göğsün dengesi de size fikir verecektir. 

Bu şekilde sırt üstü yüzmeniz ve özellikle de alçakta kalan kısmın güçlenmesi için tek kulaç atarak yüzmeniz gerekiyor. Hafta da en az 3 gün, ortalama 30 dakika ila 1 saat arası düzenli çalışma ile, ameliyat olmadan bu hastalıktan kurtulabilirsiniz.

 

yuzme-kursu-res...
yuzme-kursu-resim2 yuzme-kursu-resim2
yuzme-kursu-res...
yuzme-kursu-resim3 yuzme-kursu-resim3
yuzme-kursu-res...
yuzme-kursu-resim4 yuzme-kursu-resim4
yuzme-kursu-res...
yuzme-kursu-resim5 yuzme-kursu-resim5
yuzme-kursu-res...
yuzme-kursu-resim6 yuzme-kursu-resim6
yuzme-kursu-res...
yuzme-kursu-resim7 yuzme-kursu-resim7
yuzme-kursu-res...
yuzme-kursu-resim12 yuzme-kursu-resim12
yuzme-kursu-res...
yuzme-kursu-resim13 yuzme-kursu-resim13
yuzme-kursu-res...
yuzme-kursu-resim14 yuzme-kursu-resim14
yuzme-kursu-res...
yuzme-kursu-resim15 yuzme-kursu-resim15
yuzme-kursu-res...
yuzme-kursu-resim16 yuzme-kursu-resim16
yuzme-kursu-res...
yuzme-kursu-resim17 yuzme-kursu-resim17
yuzme-kursu-res...
yuzme-kursu-resim18 yuzme-kursu-resim18
yuzme-kursu-res...
yuzme-kursu-resim19 yuzme-kursu-resim19
yuzme-kursu-res...
yuzme-kursu-resim20 yuzme-kursu-resim20
yuzme-kursu-res...
yuzme-kursu-resim21 yuzme-kursu-resim21
yuzme-kursu-res...
yuzme-kursu-resim22 yuzme-kursu-resim22
yuzme-kursu-res...
yuzme-kursu-resim23 yuzme-kursu-resim23
yzme-kursu-resi...
yzme-kursu-resim1 yzme-kursu-resim1

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Serbest Stil Yüzme Tekniği

Sırtüstü Yüzme Tekniği

Kelebek Stil Yüzme Tekniği